Çocuk Giyim Sektöründe Yer Alan En İyi 5 Kumaş

Çocuk Giyim Sektöründe Yer Alan En İyi 5 Kumaş

Çocuk tekstili moda dünyasının trendlerine uygun şekilde hazırlanır. Anne ve babaların seçimleri ile şekillenmesi ile büyüklerin dünyasının özelliklerine sahip olan çocuk modası ise kumaşlarının durumu ve kullanışlı olmaları ile değerlendirilir. Kaliteli kumaşların tercih edilmesi önemlidir. Çünkü çocuklarımız bizler için değerlidir.

1. Akıllı Kumaş

Moda alanında özellikle son yıllarda doğanın sadeliği, sentetik kumaşların teknolojik gelişimi ve performansı ile birleşti. Çocuk tekstilinde bu kumaşların önemi daha da artıyor. Sentetik ipliklerin doğal olanlarla bir arada kullanılması, çevre dostu liflerin performans malzemeleri ile birleştirilmesiyle, bu kumaşların tam olarak ne anlama geldiğini zaman içinde çok daha iyi anlayacağız. 2019 çocuk tekstilinde kumaş trendlerini işte bunlar oluşturuyor.

2. Momentum

Yeni trendler yeni gelişmiş seçeneklerle ortaya çıkar. Yeni tekstil ürünleri günlük yaşam için oldukça gelişmiş ve performans gösteren kumaşlara sahiptir. Çocuk tekstil kumaşları için yüksek düzeyde koruma ve işlevsellik önemlidir. Küçüklerin aktif yaşamları için harekete uygun ve çok hafiftirler. Bu kumaşların, çocukların rahatı için UV koruması, su geçirmezliği, hızlı kuruma, dayanıklılık ve daha fazlası ile performans göstermesi ve performansı artırması gerekir. Konfor ve esneklik temel noktalardır.

3. Esneklik

Özellikle çocuk spor giyiminde, renk ve performans artışı çok önemlidir. Çocuk tekstilinin esnek, nefes alabilir ve giyilmesi kolay olması tercih nedenleridir. Çocuklar çok fazla hareket ettikleri için kıyafetlerinde terlemelerine izin vermeyecek ekipmana ihtiyaç duyarlar. Ebeveynler için, kıyafetler kolay giydirilebilir olmalı, çocuklar için de giyilmesi kolay olmalıdır.

4. Özgürlük

Sürdürülebilirlik süreci ile tekstil zinciri arasında güçlü bir bağlantı var. İplik aşamasından son rötuşa, doğa ve dış mekanlar geçmişin rahatlık hissine ve bunu geleceğe nasıl yorumlayacağımıza ilham veriyor. Özellikle çocuk tekstil kumaşlarının hafif, rahat olması ve kolay giyilebilmesi, esneklik ve teknolojik olarak ön plana çıkması çocuklara özgürlük alanı sağlar.

5. Canlılık

Ultra hafif, yüksek performans ve dayanıklılık katan yeni nesil tekstilin bir özelliği de canlılıktır. Süper ince yapılar, kazaklardan ilham alan örme doku ve esnek iplikler, futüristik renk paletleri ve performans seviyeleri bu canlılığı yaratır.​

 

————————————-

 

Kaynak : CBMETURKEY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?